adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following statements best defines the Federalists? political party opposed to the Constitution delegates who approved the Constitution politica
A bakery used 475 pounds of apples to make 1,000 apple tarts .Each tart contains the same amount of apple. How many pounds of apples are used in each tart
Jason can travel 24 2/3 mi in 1/2 hour how much is his average speed in mi
What is the measure of angle TRV?
what role did the cities of mogadishu and mombasa play in the economic life of east africa?
A bank is offering 2.5% simple interest on a savings account. If you deposit $5000, how much interest will you earn in one year?
What happens at the climax of the story The Masque of the Red Death?
Why is an increase 20-40 100% but a decrease of 40-20 is 50%
A gardener is planting two types of trees: type a is 3 feet tall and grows at a rate of 16 inches per year. type b is 4 feet tall and grows at a rate of 13 inch
A difference in electric potential is commonly known as voltage, and is provided by standard batteries. when a battery "dies", this is because the __________ wi