alondra30 alondra30
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

four students spent $12 on school lunch at this rate find the amount 10 students would spend on the same school lunch

Respuesta :

cutiekitten43
cutiekitten43 cutiekitten43
  • 01-12-2016
$2.00 if you take away you will get $2.00
Answer Link
MadisonK101
MadisonK101 MadisonK101
  • 01-12-2016
So add up 12 10 times and then u can find ur awnser
Answer Link

Otras preguntas

In sex-linked traits, sons get their traits from the female. True False
Approximately 6.5x10^7 people fly commercially in the United States each month. Approximately how many fly commercially each year?
What is the equation of a line that goes through the points (-4,5) and (2,-4)
What is the answer out of the options in the image?
Write in standard form 8x2−5+7x4−9x−x5 Please explain i don't understand
What were the conditions of both the Union and Confederate Armies going into the battle of the bull run
what does production limitation involve?
Is the amount of candy bars sold proportional to the money Isaiah received? How do you know?
If an ocean wave passes a stationary pointevery 4 s and has a velocity of 7 m/s, what isthe wavelength of the wave?Answer in units of m.
If you were stuck inside a video game, which one would you be stuck in? What would you do in the game?