andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

Martina's soccer practice started at 10:50 A.M. on Saturday morning. The team practiced dribbling for 50 minutes and practiced shooting for 30 minutes. Then the
how does a large, complex system like the Earth system operate
how do I simplify 3(5+6h)
For Every 5 Minutes that Scarlett Plays on the computer, she plays outside for 12 minutes. whats the ratio of minutes Scarlett olays on the computer to the mi
A boy drops his toy jet out of the window of his apartment. How high is his window if it hit the ground 4.0 seconds later? (for units answer please do not writ
Can someone help me with this?
Part A Visit this US history exam resources page and choose one of the sample responses from the free-response questions. Read one of the sample essays and comp
With the 3 Basic Economic questions, how can you solve for scarcity in your daily life?
The ____ solves the ____ of a ____ by expressing an ____ in a ____ to make a ____ that can run on a ____.
I need help rewriting these in the correct way