Lubella
Lubella Lubella
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Ambrose paid $10 for 1.25 pounds of almonds. How much did the almonds cost per pound???

Ms Ambrose paid 10 for 125 pounds of almonds How much did the almonds cost per pound class=

Respuesta :

rxy390 rxy390
  • 04-07-2021
I think it’s 8 dollars because 10/1.25 is 8
Answer Link

Otras preguntas

if x and y are positive integers and 3x+2y=13 what could be the value of y
Who led most of the Italian Renaissance city-states? a. doges b. artists and architects c. monarchs d. powerful merchant families
Circle the difference 9 - 4=5
can 0.286 be rational
true or false? If you divide the mass of a substance by its volume, you can find its density.
what does it mean for two planes to intersect each other?
what's a root word for geographer
Troy bought a magazine for 4.99 Rico bought pocket diconary for 12.99 and Mario bought a package of notepads for 8.95 what is the average amount that each boy s
10 times as many as 1 hundred is hundreds or thousand
how to write 430,290,100 in expanded form