basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

from 75 to 225 find each percent increase round to the nearest percent.
May someone please help me with Computer Programming questions. Thank you! :)
"In mid-2007, Venezuelan President Hugo Chavez fined and arrested news journalists who were critical of his government. Later that year he ordered history boo
Approximately how long did the Islamic Empire maintain its rule?
What is the multiple zero and multiplicity of f(x)=x^3-8x^2+16x?
of all the reasons to build offshore wind farms, which scientific reasons make the most sense?
Read the following scene from Trifles. COUNTY ATTORNEY. Let’s talk about that later, Mr. Hale. I do want to talk about that, but tell now just what happened whe
y varies directly as x,and y =4.5 and x=0.5. A)write an equation that relates x and y. B)Find y when x =1.2. C)Find x when y=7.2
Sure as there's an L at the end of a dragon's tail these three words are at the beginning of every scale
students and senior citizens pay $2.00 everyone else pays $3.50.Is this a run on, comma splice or fragment?