abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Why are geomorphologists and oceanographers concerned about the oceanic environment ?​
1.List four ways an artwork can be displayed.
Which word do you think best replaces test your hypothesis
Can someone help me please? Thanks!!
Terry has a credit card that uses the average daily balance method. For the first 18 days of one of his billing cycles, his balance was $350
Segment AB has length a and is divided by points P and Q into AP , PQ , and QB , such that AP = 2PQ = 2QB. A) Find the distance between point A and the midpoint
HELP!!!!Reflect and RespondCan you think of two more ways that humans have either positively or negatively impacted a givenspecies and its survival? What have w
An 8.5 mL sample of gasoline has a mass of .75 g. What is the density of the gasoline?
In a bag there are 2 red, 3 yellow, 4 green, and 6 blue marbles. What is the probability of P (yellow or green)?
Help me please! I need help!