justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

This phenomenon violently rotating on its axis a hurricane a tornado a storm a tropical cyclone
thank you if you answer this
20 is 25% of what number? Enter your answer in the box
What is McCourt's view on catholic church and its influence on irish culture and society in the 1940's
Please help click on the image below
Propane camping stoves produce heat by the combustion of gaseous propane (C3H8). Balance the skeletal equation for the combustion of propane. C3H8(g)+O2(g)→CO2
Plants use sunlight to convert carbon dioxide and water into sugar and oxygen. the energy in the sunlight is what type of energy?
synonyms vs homonyms
how does ppm compare to ppb?
A post 47m high is supported by wires attached to its top and to a point on level ground, 18m from the foot of the post. find the length of each wire.