lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Kayley cuts half of a loaf of bread into 4 equal parts. What fraction of the whole loaf does each of the 4 parts represent?
what features of china make it easy to attack
3/7s=-8 can you please help me find the answer?
What is ''shatter'' drug?
The actual war that took place at Troy was a central event in Greek culture. a. True b. False
what is a number mulitplyed by 8 and added by 6?
A shoreline is eroding at a rate of 1/3 foot per 3 months . How many feet are eroding per year?
What is literati? a. a type of calligraphy b. refers to the scholarly class c. Chinese art that contains all of the elements of nature d. none of the above
Which of the following is used as evidence that the universe began with the big bang? A. craters on the moon B. leftover energy in the universe from the eve
What three island chains east of China might have become important Chinese trading partners? I need an answer now. It's worth 20 pts!