aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

Where did the Huns not invade?
a person is strolling along a moving walkway at a constant velocity of +1.00 m/s with respect tot he walkway, which moves at a constant velocity of +0.50 m/s wi
Mark and his friends Byron were watching a superhero movies. During the movie mark ate 5 pieces of candy . Byron ate 7 times as much candy as mark. How much can
Explain the concept of manifest destiny and how that contributed to america's expansion?
What is the prime factorization of 77 ?
If the earth rotates 15° each hour how long does it take to rotate 1°? Show your work
how many people are in a square while dancing a western square dance
Identify which region where witch hunting was at its peak
Help wanted!!! 10 points up if correct!
I need the answer please