rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

. Which quantity might you measure in meters?
what is the printing press? who build it? what did it do? what were the first things to be printed?
A spherical balloon is inflated with gas at the rate of 600 cubic centimeters per minute. How fast is the radius of the balloon increasing at the instant the ra
which phrase best describes cellular respiration,a process that occurs continuously in the cells of organisms
Hugo is mixing blue paint with red paint to create purple paint. The ratio of blue to red is 3 to 2. How many pints of blue paint will he use to create 40 pints
When a rock is altered by extreme heat and pressure, what type of rock is the result? A. Sedimentary B. Igneous C. Metamorphic D. Clastic
Write 3x(x+4)(x-1) in standard form.
Which of the following can be construed after a model verifies the results of multiple experiments?a.) a theory that does not explain what happens.b.) a law tha
How many inches in 1.5 miles
if you were conducting this experiment in the real world what could be some possible sources of error in the experiment