bagchaser605 bagchaser605
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Every piece of chicken costs $1.00.
Create a table showing the price for up to 5 pieces
of chicken, then plot the values on the coordinate
plane.

Respuesta :

peyrae29
peyrae29 peyrae29
  • 01-11-2021

Answer:

5

Step-by-step explanation:

because if each piece of chicken is 1 dollar she would just have to multiply 1×5

Answer Link

Otras preguntas

One advantage of using dialogue in a narrative essay is to Ohighlight the essay s topic. O define the essay s purpose. O show who the essay's characters are. de
What is the solution to 2x-8<12
What is equivalent to the equation PV=nRT
2. What causes a change in the demand curve or a shift in demand? (1 poir a decrease in price an increase in price a change in an area other than price a change
Find the square root of 1/36
What is the value of the expression 9+4n-1 when n=3
van anyone help me with this???​
Simplify 3(y - 1) + 7 completely
ANSWER QUICK PLEASE!!!!! Aldo drove 754 miles in 13 hours. At the same rate, how many miles would he drive in 7 hours?
What was a result of division of labor at Henry Ford's plants? Workers were easier to replace when they left. Workers were more difficult to replace when they l