aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

Is HACCP A codified system, A state law, A health requirement, or a local health ordinance
guys answerrrrr!!!!!!!​
What happens directly after hemoglobin binds with carbon dioxide from cells in the body? O Carbon dioxide is exhaled through the lungs. O Carbon dioxide is carr
DNA makes us all unique by controlling the production _____ of that make us look different and have the structures to better survive within our _____
_______ are white blood cells that recognize specific antigens, and ultimately destroy them. O lymphocytes O pathogens O water
Name the two boys that represent 'stolen childhood 'in the text of Lost spring? State the family background of each boy in the Lost spring?​
What are the top colleges of Damauli Tanahun?
What does the typical ballad consist of?
What side was south Carolina on during the american revolution.
Hydraulic fracturing consumes precious water resources, has the potential to pollute groundwater, and can even cause _______.