beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Iterations question one, thanks for the help :)
Marilyn has a bag of coins. The bag contains 25 wheat pennines, 15 Canadian pennies, 5 steel pennies, and 5 Lincoln pennies. She picks a coin randomly from the
4.Why were troops unable to advance on the western front during WWI?
simplify 15c3 please
Glycogen synthase is an enzyme important for making glycogen. In response to glucagon, glycogen synthase is Glycogen synthase is an enzyme important for making
What is the value represented by the letter c on the box plot of data? {80,18,34,80,59,67,12,55}
please please help me out NOW​
If set A = {3, 4, 7, 9}, set B = {8, 9, 10, 11}, and set C = {4, 9, 11, 13, 15}, then A∩(B∪C) = {} {4, 9} {3, 4, 7, 9, 11}
What is not a good way to get started on your tasks A. Break large tasks into smaller ones B. Multitask C. Avoid perfectionism D. Think first act second
To help increase of the culture production they Tang Dynasty ____. Select all that apply