beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What number is not part of the domain of f(x)= 3/ x+5 (3 over x + 5)
what is the perimeter of a triangle with vertices of (5,1) (-3,3) (-7,-3)
what is 9/25 as a decimal terminating or repeating decimal
What is 16/8 as a mixed number
In an examination there are four multiple choice questions with 3 options each, of which one option is the correct answer. In how many ways can a student answer
Manuel has 15 goldfish. This is 6 more than Quinn has. How many goldfish does a Quinn have?
Which expression could be a calculator’s display for the number 0.00000000000096?                                                       A. 9.6e13
43.586 rounded to the nearest hundredth
write the ratio as a fraction in simplest form6ft to 4yd
rounding 672,831 to the tens place? hundreds place? thousand place? ten thousand place? and hundred thousands place?