Pogchamp12345
Pogchamp12345 Pogchamp12345
  • 03-11-2021
  • Computers and Technology
contestada

Select the PowerPoint extensions:


.ppp

.ppx

.ppt

.pps

.pptx

Respuesta :

UnAnonimoConDudas
UnAnonimoConDudas UnAnonimoConDudas
  • 03-11-2021

Answer:

.pptx

Explanation:

I know that because I use powerpoint

Answer Link

Otras preguntas

A jewelry manufacturer incurred the following costs: 15,000 units produced with costs of $557,500, and 5,000 units produced with costs of $292,500. Which cost f
A 4-pound bag of flour costs $10.24. What is the price per ounce if there are 16 ounces in a pound?
Print the two strings in alphabetical order. Assume the strings are lowercase. End with newline. Sample output: capes rabbits import java.util.Scanner: public c
Which kind of scientist works with fossilized human bone? archaeologist anthropologist historian paleontologist
We visited the new planetarium in the city. When we got there, a man showed (1)………where to leave(2) ……. Coats and backpacks. A special guide explained the tour
If a reaction occurs, what will be the products of the unbalanced reaction below? Cu(s) + Ni(NO3)2(aq) The Activity Series of Elements A. CuNi(NO3)4(s) B. Ni(s
Taxonomic classification involves sorting a given organism into progressively more specific levels of categories until you find its unique name. Rank the items
Which option best describes the water cycle?
Regression is a statistical method for identifying _____ behavior. multiple choice sales volume cost expense
We can't transcribe the word ( easy ) by using weak syllable True Flase??