Seudónimo Seudónimo
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please help me with 11 and 12

Please help me with 11 and 12 class=

Respuesta :

frootloop
frootloop frootloop
  • 05-01-2017
11. the pizza costs $6.50, the magazine costs $3.25.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 05-01-2017
It depends on your technique. If you learned multiplication, #11 would be 9.75 dollars times 2 which equals 19.50 dollars. As an estimate you can round 9.75 to 8. 8x2=16 it's quite reasonable as a guess.

I am not quite sure about #12 I'll find out. I spent some time trying, but I still want to see rather what grade you are in to determine what will be best for you. I might be too under average or I might be higher than your grade
Answer Link

Otras preguntas

Describe the next figure in each pattern. Then draw the figure
How is the equation for a vertical line expressed?
David opens a bank account with $140 and then deposits $150 each month. Louis opens a bank account with $260 and deposits $120 each month.  How many months will
The historian is more concerned with the accuracy of the data than the interpretation of it. true or flase?
To what extent can the European Union be considered a success politically and economically?
What would be the second step in simplifying the expression 4 2 ÷ (2 • 9) + 5?multiplydivideaddexponent
simplify using order of operations(PEMDAS):(2^3x6)-3^2
why are the seasons  at higher latitudes different from seasons at latitudes near the equator
which stage of a river development is characterized by flat floodplains
What is the value of 15/124×230/30÷230/124