channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

round 9,254 to the nearest hundred
based on the relative positions of the sun and Earth, explain why Earth has climate zones and seasons.
Which pair of molecules both contain carbon atoms?
America changes through times of conflict, growth, or peace and cooperation?
Why did the Spanish explore and colonize New Mexico and Florida in the 1600s?
How do you find the square roots of fractions. For example the square root of 9 over 16?
Do I capitalize zebra in this sentence? Meet Timmy the zebra.
How did the issue of slavery divide the union
[tex]log_{8 x^{2} -23x+15}(2x-2) \leq 0[/tex]
The complex numbers corresponding to the endpoints of one diagonal of a square drawn on a complex plane are 1 + 2i and -2 – i. What are the complex numbers cor