kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

John owns a hardware store. He has at most $1,000 to spend on restocking his pipes. Steel pipes cost $100, and plastic pipes cost $50. He needs at least 5 steel
How do you simply these square roots?
What best identifies a theme in President Cleveland Where Are You
Find the difference 5/8 - 1/3
Which of the following is the best area on a vehicle to place a jack? A) Floor pan B) Steering arm C) Crankshaft pulley and drive shaft D) Jacking point
which is the best estimate for the sum of 3/8 and 1/12
Which of the following actions would be the most likely to reduce water pollution? A. installing a drip irrigation system B. utilizing organic farming technique
Which of the following best describes an atom A)protons and electrons grouped together in a Random pattern B) protons and electrons group together an alternat
Name an element in the fifth period (row) of the periodic table with five valence electrons
what is this answer to this problem?