kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Graph the line for  y−6=−4(x+2) on the coordinate plane.
snowball similarties to trotsky
Write a balanced equation for the reaction of ca with hcl
What features are created when rivers enter the ocean?
x-3y=-6 graph the intercept
What is the most appropriate methdos of gaining weight (muscle mass)?
In 1872 susan b. anthony was arrested and later convicted for
In early Christian art, mosaics were a popular art form that used small, colored pieces of glass or stone. Which statement best describes most of the early Chri
The box par of a box and whisker plot represents
A=18, B=26, C=? Pythagorean theorem