lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

How do say "mustache" in Spanish?
The Peloponnesian War lasted for almost?
Write a decimal equation that has a product of 3.15 ( do not use 1 as a factor?
what is 40 percent as a decimal?
Can some one help me? Please!
Marta uses 1 piece of paper and 1 piece of ribbon to make kites. The paper comes in packs of 3 and the ribbon comes in packs of 4. What is the least number of
Why is external criticism so important when it comes to analyzing data?
What is the gcf of 90 and 15
At independence, the most prosperous country of former French Western Africa was
Each day Steven walked 1/12 mile more than than the previous day. The first day he walked 1/12, the second he walked 2/12 mile, the third day he walked 3/12 mil