aussie4
aussie4 aussie4
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

13 berries for $2.60 or 17 berries for 3.06?

Respuesta :

Rondizel231 Rondizel231
  • 01-02-2017
17 berries is your answer hope this helps
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
13 berries for $2.60 because they each cost 2¢
Answer Link

Otras preguntas

Which could be a good choice for a lifetime physical activity? a. yoga b. basketball c. baseball d. horseback riding
Withdrawal from heavy barbiturate or alcohol use after a very long period of use has a high risk of death. user: 2. alcohol is a __________
Gabriel has 24 balls , his friend gave him the half of balls that he has , whats the half of 24
Pedro has a bag of flour that weighs 9/10 pound. He uses 2/3 of the bag to make gravy. How many pounds of flour does Pedro use to make gravy?
complete the analogy : affable is to banshee as jaded is to ____. a. child b.green c. cynical
according to MindOh!, out of 5500 teens, what percentage of them read or spread gossip online?
What's the main cause of Ebola?
What skill did the Chinese develop using cocoons found in mulberry trees ?
You pick up a 3.2 kg can of paint from the ground and lift it to a height of 1.4 m .
I'm not sure if my working out and answer is right? Could someone please clarify clearly