tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

pls help me asap with this​
what did Rudolf virchow discovered?​
give an event on selflessness​
The Coffee Counter charges ​$11 per pound for Kenyan French Roast coffee and ​$10 per pound for Sumatran coffee. How much of each type should be used to make a
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST! Find the value of x
this is due in 39 minutes pls help I'm confused
Based on this chart, what percentage of energy comes from fossil fuels? Sources of Energy Petroleum 37% Other 1% Natural Gas 24% Renewable Energy 7% Coal 23% Nu
What does Carlos language reveal about yours his character
The marketing firm encouraged all of its staff members to display active _____ in charity events 1 điểm A. participate B. participation C. participant D. partic
define fundamental unit.​