itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Which verb best complete this sentence? Juan y yo ____ juntos en la clase. Estudiaba Estudie Estudiabamos Estudiaron
I'm stupid so help me.
Help please pre calculus
Vail Ski Shop received a $1,201 invoice dated July 8 with 2/10, 1/15, n/60 terms. On July 22, Vail sent a $485 partial payment. (If more than one discount, assu
1.Find the coordinates of the midpoint of __ given that H (-1,3) and X (7,1). HX A.(3,1) B (0
I need help! I need the time written out in Spanish.
A classmate believes that a triangle can have both a right angle and an obtuse angle. Which of the following statements would you pick to convince him that he i
using the diagram above, which layer is the densest?
What is the slope of the line on the graph?
What did w. e. b. du bois advise black americans to do when the united states entered world war i?