skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

3. Sam bought two fans with a mass of 3,000g each. How much did both fans weigh in kg?
which was an advantage for north at the start of the civil war?
the difference between 16 and the product of 4 and 2?
Which two details should be included in a summary of "Home"? Question 24 options: Hattie thinks the view outside her bedroom window in the apartment is dismal.
Write the prime factorization: 52
5 características de los textos del genero dramático
I’ve had to repost my question multiple times because people want to comment random links to websites that want you to pay for them just to see the “so-called a
PLEASEEEEE HELPPPPP 3.2.9 Project: Complete Your Assignment Prepare and give a presentation about a theme from Franklin Delano Roosevelt's Four Freedoms speech.
Who was Nathaniel Bacon, why is he famous, and what were the two reasons he rebelled against Jamestown?
I NEED URGENT REASONABLE HELP OK?