princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Create a list of six values where the mean, median, and mode are 45, and only two of the six values are the same.
write 4 1/3 as an inproper fraction
are a trapezoid and a parallelogram sometimes, always, or never similar?
Are you an introvert/extrovert? How does this affect your friend group? (I wanna know)
Lin opened a lemonade stand during the summer. She noticed that she sold more lemonade on warmer days. For each day she sold lemonade, she plotted the point (t,
They are nine red and six Green marbles in a bag Reach in the bag and randomly takes out one mobile what is the probability of the child get an a green marble
SettingEndingCharacterThemeProblemSolutionfint out the settings,characters,problem,solution and ending of the story and write them inthe sematic web.​
If you were in the same position as Otto von Bismarck, what steps would you take to unify the German state (e.g. propaganda, alliances, etc.) BE SPECIFIC. Expl
someone be my friend ;(
please help me i really need help please please