Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

List 5 key important events/details from Napoleon's life and time as a leader in France​
which of the following statements best describes the central role that atp plays in cellular metabolism?
solve?????????????????
Who did the Progressives not help?
Suppose you are asked to make a food stall for the school fair. You need to make a business plan for that.​
The mitotic cell cycle results in the production of:
4. Why did the aut being called black"?
in about 50 words, write a paragraph about tirunesh.​
3x + 2y = 14. X + y = 5. Work put the values of x and y
Solve 6x^2 + 4x + 11=0 using quadratic formula