leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Explain how three different innovations and cultural achievements affected American life during 1920s. HELP PLEASEEE!!! 20 POINTS!
no one helped me with the last question but i got it can someone help me with this
what point does the author make by connecting a classroom vote to the sentinels and organizations like running start
What geographicalarea separated thecolonies from theOhlo River valley?​
- 2x + y = 144x - 6y= 4 system of equations substitution​
Grammer how do i tell the simple past tense apart from the past continuous tense
Help Thank you so much!
Mr.marichal has quarters ,dimes,and pennies in a jar.he has twice as many quarters as oennies.he also has 5 more dimes than pennies.the total value of the coins
Plz answer now!!!! What is one thing the Mississippi River, the Appalachian Mountains, and the Rocky Mountains all have in common? They are all regions of inten
Determine the acceleration of a raptor that reaches 25 m/s from rest in 6.5 s.