jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Question 1 (10 points) Question 1 Unsaved Why did Governor Foster promote Louisiana to attract immigrants? Question 1 options: So that people would come to L
During the Gilded Age, owners of large businesses and creditors (people who loaned money) favored a __________ money policy (one that was backed only by gold),
Membranes studded with photosynthetic pigments in plant cells are
A thousand martyrs I have made, All sacrificed to my desire; A thousand beauties have betrayed, That languish in resistless fire. The untamed heart to han
more French lol merci
What idea came from the English bill of rights
Which kind of organisms use photosynthesis?
Which symptom would a person whose parathyroid is not functioning properly have? mood swings a lump in the throat area bones that break easily excess release of
what is the theme of this short story?It had been a long and miserable winter for Wolf. His hunting had not gone well for many weeks and his ribs were nearly st
How do I solve 3(x+5)=39