makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

(Air Jordans:Can someone please tell me a better explanation why #33 is d!) It would mean a lot:)
What is the solute in the mixture of muddy water
which type of stem cells are most limited in differentiation
what theme is supported by the excerpt?
In a particular​ year, a total 44,064 of students studied in two of the most popular host countries when traveling abroad. If 8382 more students studied in the
A metal rod of length 2.0 m is moved at 6.0 m/s in a direction perpendicular to its length. A 5.0 mT magnetic field is perpendicular to both the rod and its vel
President James Polk believed that war with Mexico was inevitable. True False
What was an immediate result for Japan after World War one A. Less territory controlled by Japan B. A boosted economy C. A weakened military D. A slower economy
why do irish potatoes become sweeter when boiled​
Drag each tile to the correct box. Lucia is walking barefoot in her yard. She accidentally steps on a nail. How will her nervous system work to generate a reac