labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP ASAP PLOT THE POINTS
Massachusetts Bay governor John Winthrop envisioned the colony as Choose 1 answer:
What could potentially decrease the availability of security and also test the preparedness of data loss?
Marcy was out of town on a business trip when a tragic house fire claimed the lives of her husband and two children. A year later, Marcy found herself in an unf
Resources are_ distributed throughout the world. 1.evenly 2.unevenly 3.rarely 4.often
2) f(x) = x² ** g(x)= 3x – 2 Find f(g(-4)
Divide Whole Numbers by Unit Fractions Quiz How many 1/5 s are in 9? A. 5/9 B. 9/5 C. 45 D. 4 1/2
1. What did the 15th Amendment do? Veto n RR TO.
Question 1 with 1 blank¿Puedo pedir una pizza en el restaurante? Question 2 with 1 blank¿Debo ir a la panadería a comprar pan? Question 3 with 1 blank¿Tengo que
If a company created a product marketing campaign which exaggerated the actual benefits and features of a product and misrepresented the quality of the item, wh