reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Someone please help me !
Shannon Perfumeries sells two fragrances. The table contains the price corresponding to the number of bottles of fragrance A. Bottles Price($) 3 78 6 156 9 234
what effect does salt have to boiling water
why have more cultures throughout history used artistic works as a form of representation
the weight of 10,000 identical samples of a substance is 1 pound. What is the weight of 1000 samples?
A certain forest covers an area of 2500 km2. Suppose that each year this area decreases by 5.25%. What will the area be after 15 years? Use the calculator provi
The diameter of a circle is 8 centimeters. a central angle of the circle of the circle intercepts an arc of 12 centimeters. what is the radian measure of the an
Identify the function that best models the data.
Explain why there must be at least two lines on any given plane.
12 less than a number is the same as 6, decreased by 8 times the number