23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Select the true statement about the relationship between law, ethics, and business. a. Ethical business practices and conduct have value only to the owners and
Gregory is the owner of two clothing stores.
which one do you prefer online or face to face classes?​
In general, a family can be defined as a group of A. individuals who live together and care for each other B. individuals who share one car or vehicle C. indivi
15) In question 14. if price changes to birr 11 per unit of output, does surplus or shortage exist in the market16) Calculate the price elasticity of demand and
Find the x-intercept and the y-intercept of the line below. Click on "None" if applicable.
there are 200 cards in a box luis wants to sell 35% how much does she want to sell
What is the equation of the line whose Y intercept is 3 and slope is 1? A) Y=x-3 B) Y=x+3 C) Y=3x+1
Plz help ASAP! Thank you
Based on the data given in the..etc help fast