courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Mr. Richard's science class is conducting a variety of experiments with projectiles and falling objects. Two groups of students are using a slingshot to launch
what is the value of y
Which occupying country sought to strip Germany of its industry after World War II? a.United StatesB. BritainC. FranceD. Soviet Union
Which choices are real numbers?
2x+4=2(x+1) Replace x with 1 number for it to equal each other
A technician is trying to use the tablet to control the iot device digital lamp. the technician tries to login to the registration server with username admin2 a
How were the Council members who handled taxes and treaties in Athens chosen?
How is H fusion used to calculate the mass of solid that 1 kj of energy will melt?
Solve −4(x + 10) − 6 = −3(x − 2).
Calculate the enthalpy change for the thermite reaction: 2al(s)+fe2o3(s)→2fe(s)+al2o3(s), δh∘rxn=−850 kj when 12.0 mol of al undergoes the reaction with a stoic