AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
3. How are a hypothesis, a prediction, and an experiment related?
Which statement is true for all minerals? A.They have a crystalline structure. B.They contain useful metals. C.They are made of silicon and oxygen. D.They are t
Love, death, peace, and war are examples of ____________ that relate to the entire world. A. paintings B. music C. books D. universal themes
How did conditions in the West heighten the tension between the United States and Britain?
Jonathan’sparents told him that for every 5 hours of homework or reading he completes, hewill be able to play 3 hours of video games. His friend Lucas’s parents
If the ones digit of a number greater than 1 is 0, what factor or factors must that number have. A. 2 only B. 5 only C.2 and 5 D. Neither 2 or 5
find the slope of the line having equation 4x- 3y= 13
The United States Highway System is a _____________ in the United States numbered within a nationwide grid.
how did the civil war affect industries in the north?
. A pattern of being late for work or for appointments is usually